Beata KEMPA - Poseł na Sejm RP

Solidarna Polska umacnia się w świętokrzyskiem - młodzieżówka SP oraz powiat kielecki

Młodzieżówka Solidarnej Polski

26 młodych osób zebrała się w biurze eurodeputowanego Włosowicza w Kielcach przy ulicy Świętego Leonarda. Rozmowa dotyczyła przyszłości Solidarnej Polski.

- Widząc brak większej aktywności po stronie "młodzieżówek” największych partii w naszym regionie chcemy, aby inicjatywy proponowane przez młodzież skupioną wokół Solidarnej Polski ożywiły debatę publiczną. Jednocześnie mamy nadzieję, że merytoryczna współpraca i aktywna wymiana doświadczeń z innymi politycznymi organizacjami młodzieżowymi w naszym województwie spowoduje wypracowanie konkretnych pomysłów służących naszemu regionowi - mówi Mariusz Łuszczek, asystent świętokrzyskiej posłanki Beaty Kempy, która tworzy kluby Solidarnej Polski w kraju.

- Liczymy na pomoc i wsparcie ze strony parlamentarzystów i polityków wszystkich opcji politycznych, którzy mamy nadzieję nie będą przechodzili obojętnie wobec naszych inicjatyw i pomysłów, staną ponad partyjnymi znaczkami, i będą potrafili wskazać na różnice między partyjną kłótnią, a merytoryczną dyskusją, wnoszącą konkretne rozwiązania dla naszego regionu. Chcemy, aby Solidarna Polska jednoczyła młode osoby, skupione wokół organizacji prawicowych - mówi z kolei Mariusz Gosek, asystent świętokrzyskiego europosła Jacka Włosowicza. Dodaje, że liczy także na zaangażowanie ze strony samorządowców z terenu województwa.

Świętokrzyska młodzież skupiona wokół Solidarnej Polski jest drugą w Polsce, po Nowym Sączu, grupą młodych działaczy wpisujących się w linię polityczną ugrupowania Zbigniewa Ziobro.

POWIAT KIELECKI- struktury

29 grudnia Sympatycy Solidarnej Polski, ugrupowania politycznego tworzonego przez Zbigniewa Ziobro,  Jacka Kurskiego spotkali się w biurze Posła do Parlamentu Europejskiego Jacka Włosowicza. Było to spotkania organizacyjne, osób które chcą tworzyć struktury nowoczesnej prawicowej partii z powiatu kieleckiego. 

W spotkaniu uczestniczyli nie tylko członkowie Prawa i Sprawiedliwości , obecni lub byli , ale wiele osób nie związanych z życiem politycznym. Wśród uczestników byli obecni samorządowcy min. Burmistrz Stąporkowa Dorota Łukomska, Radny Rady Powiatu Tomasz Zbróg , Radny gminy Zagnańsk Kamil Piasecki,  osoby związane z Solidarnością , kandydaci w wyborach samorządowych oraz parlamentarnych, min. Zbigniew Piątek , były radny Miasta Kielc , olimpijczyk , w ostatnich wyborach parlamentarnych uzyskał 3 295 głosów.

Spotkanie było okazją do dyskusji na temat programu , pomysłów na funkcjonowanie nowoczesnej prawicowej partii , która powstanie na początku przyszłego roku.

Na spotkaniu zaproponowano aby budowaniem i koordynacją struktur w mieście Kielcach oraz powiecie kieleckim zajął się Pan Grzegorz Banaś. Senator zgodził się na podjęcie trudów organizacyjnych oraz podziękował za powierzone zaufanie.

Spotkanie zostało zakończone przekazaniem życzeń noworocznych przez Jacka Włosowicza wszystkim uczestnikom spotkania.

 

Polecane strony