PIERWSZE DWA KLUBY SOLIDARNEJ POLSKI W ŚWIĘTOKRZYSKIM

12 grudnia Sympatycy Solidarnej Polski, nowego ugrupowania politycznego tworzonego przez b. polityków PiS ze Zbigniewem Ziobrą, Beatą Kempą, Jackiem Kurskim na czele po raz pierwszy spotkali się w województwie świętokrzyskim. Spotkania odbyły się w Kielcach oraz Opatowie. Były to spotkania organizacyjne, osób które zgłosiły się drogą elektroniczną oraz do biura Poseł Beaty Kempy.

Kieleckie spotkanie odbyło się na auli WSU , wzięło w nim udział około 50 osób. – 40 z nich złożyło deklaracje. Tak powstał pierwszy klub Solidarnej Polski w Świętokrzyskiem – informuje Mariusz Łuszczek, asystent świętokrzyskiej posłanki Beaty Kempy.

Drugie spotkanie odbyło się w Opatowskim Ośrodku Kultury w Opatowie, równie liczne pod względem liczebności sympatyków. To kolejny klub Solidarnej Polski jaki powstał w naszym województwie. Złożyli ok. 30 deklaracji o przystąpieniu do ruchu. - Są wród nich byli członkowie PiS, LPR, PJN, a także ci, którzy po raz pierwszy angażują się w politykę. To jest ruch oddolny i to będzie nasz największy atut- powiedziała Beata Kempa – odpowiedzialna za budowę struktur Solidarnej Polski w całym kraju.

Spotkania były okazją do dyskusji na temat programu , pomysłów na funkcjonowanie nowoczesnej prawicowej partii , która powstanie na początku przyszłego roku.

Zgłosiły się do nas również osoby z innych  powiatów, które będą tworzyć kluby Solidarnej Polski, do końca roku planujemy objechać każdy z powiatów  województwa świętokrzyskiego – informuje Mariusz Łuszczek

 

 

Polecane strony