Beata KEMPA - Poseł na Sejm RP

"Jestem w szoku!" - Beata Kempa po usunieciu Ziobry, Cymańskiego i Kurskiego z PiS "Jestem w szoku!" - Beata Kempa po usunieciu Ziobry, Cymańskiego i Kurskiego z PiS

Zbigniew Ziobro, Tadeusz Cymański i Jacek Kurski zostali wykluczeni z Prawa i Sprawiedliwości. Taką decyzję podjął w piątek Komitet Polityczny PiS. Beta Kempa, szefowa PiS w świętokrzyskim, daje sobie kilka dni na decyzję czy pozostać w partii. "ZIOBRYŚCI” WYLATUJĄ

W piątek Ziobro, Cymański i Kurski stawili się w siedzibie PiS, aby spotkać się z partyjnym rzecznikiem dyscypliny – Karolem Karskim. Procedurę dyscyplinarną wobec Ziobry i jego zwolenników wszczęto po ich wypowiedziach dla mediów, w których krytykowali wewnętrzną sytuację w PiS i domagali się demokratyzacji partii.

Do siedziby PiS Ziobro dotarł z dużym opróżnieniem, gdyż odbierał ze szpitala swego nowonarodzonego syna. Jeszcze przed wejściem do budynku zapowiadał, że choć wszczęcie procedury dyscyplinarnej wobec niego oraz Kurskiego i Cymańskiego jest nieuzasadnione, to wszyscy trzej chcą porozumienia i jedności w partii. Po tym spotkaniu odbyło się posiedzenie Komitetu Politycznego PiS, na którym zdecydowano o wykluczeniu wszystkich trzech europosłów z partii.

KEMPA ZSZOKOWANA

Wiele wskazuje na to, że po wyrzuceniu trzech kluczowych działaczy PiS z partii, opuszczenie jej rozważa również Beata Kempa, która kilka dni temu deklarowała, że jest ziobrystką. Szefowa świętokrzyskich struktur PiS stwierdziła:

- Jestem w totalnym szoku po tym, co się stało. Teraz jestem w trakcie podejmowania decyzji. Daję sobie weekend na zdecydowanie, co dalej.

Podkreśla, że nie spodziewała się takiej decyzji szefostwa partii, iż Zbigniew Ziobro oraz dwóch innych kolegów zostanie z niej wykluczonych.

– Nie rozumiem tego, co się stało i nie zgadzam się tą decyzją – podkreśla Beata Kempa. - Ja się nie zmienię i z tą samą determinacją będę walczyła o solidarną Polskę – zapowiada.

Zródło: Echo Dnia

 

Polecane strony