Beata KEMPA - Poseł na Sejm RP

Beata Kempa o sytuacji w PiS

Świętokrzyska posłanka Prawa i Sprawiedliwości, Beata Kempa nie chce komentować obecnej sytuacji w partii i postępowania dyscyplinarnego, które ma być toczone wobec wiceprezesa PiS, Zbigniewa Ziobry i eurodeputowanych: Tadeusza Cymańskiego i Jacka Kurskiego.


 
"Potrzebuję kilku dni namysłu do podjęcia fundamentalnych dla mnie decyzji i dlatego proszę wyborców i mieszkańców świętokrzyskiego o cierpliwość" - powiedziała posłanka w rozmowie z Radiem Kielce. "Nie chcę działać pochopnie i pod wpływem pośpiechu"- dodała. Beata Kempa unika odpowiedzi na pytanie, czy rozważa opuszczenie Prawa i Sprawiedliwości. Stwierdziła jednak, że nie uczestniczy w polityce za wszelką cenę. Zapewniła, że darzy niezmiennym szacunkiem prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego.

Zaapelowała przy tym do regionalnych działaczy PiS o wstrzemięźliwość w komentowaniu sytuacji. "Oni także powinni przeanalizować wybory i zobaczyć, że bez wyniku, który osiągnęłam, mogliby nie otrzymać mandatu poselskiego" - skomentowała Beata Kempa słowa Marii Zuby o zdradzie środowiska Prawa i Sprawiedliwości.

Parlamentarzystka nie ukrywa swojej sympatii do pomysłów politycznych Zbigniewa Ziobry. Domaga się on demokratyzacji życia wewnątrzpartyjnego, przeanalizowania przyczyn porażki wyborczej i otwarcia się na nowe środowiska. W poniedziałek Beata Kempa będzie gościem porannej Rozmowy Dnia w Radiu Kielce.

zródło: Radio Kielce

 

Polecane strony