11 września 2001 roku.

 

Wypowiedzi na posiedzeniach Sejmu
Posiedzenie nr 99 w dniu 11-09-2015 (3. dzień obrad)

Poseł Beata Kempa:

    Pani Marszałek! Wysoka Izbo! 14 lat temu terroryści z Al-Kaidy uprowadzili samoloty i uderzyli w niewinnych ludzi. Zginęło ponad 2600 osób, w tym sześciu Polaków. Pani marszałek, myślę, że Wysoka Izba nie będzie miała nic przeciwko temu, żeby zastanowić się nad skalą terroryzmu na świecie i uwzględnić to w tej dyskusji, czy mamy przyjmować uchodźców i w jakiej liczbie, chodzi o te wszystkie elementy, o których powiedział pan poseł Sellin, czy mamy to rozważać czy nie. To może powstańmy i uczcijmy minutą ciszy ten atak na niewinnych ludzi.

 

    Dzisiaj, szanowna Platformo Obywatelska, staje na chwilę cały świat i pragnie uczcić przynajmniej minutą ciszy ogromną tragedię, którą zgotowali terroryści z Al-Kaidy.

  

    Nasz klub nie chciałby przyłożyć ręki do tego, żeby również gdzieś w Polsce wydarzyła się taka tragedia. Dlatego potrzebna jest spokojna dyskusja. Być może, pani marszałek, jeżeli dzisiaj wiele osób z tej sali spieszy się do domu, to zwołajmy specjalne posiedzenie Sejmu i posłuchajmy, co rząd ma w tej sprawie do powiedzenia. Spokojnie, bo trzeba nam dzisiaj rzetelnej informacji. To, czego boją się Polacy i co podprogowo czują, to po prostu terroryzm. Trzeba nam dzisiaj takiej właśnie debaty, rzetelnej, uczciwej, i odpowiedzi na pytania, szczególnie ze strony rządu, czy jesteśmy na to przygotowani, czy polskie służby są na to przygotowane, mówię o służbach specjalnych. Trzeba tę debatę przeprowadzić.

    Myślę, że dzisiaj w hołdzie tym niewinnym ofiarom trzeba nam wstać i uczcić ich śmierć minutą ciszy.
 

    Marszałek:

    Bardzo proszę.

    Dziękuję państwu bardzo.
 

    Poseł Beata Kempa:

    Ja również państwu dziękuję. 


http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/wypowiedz.xsp?posiedzenie=99&dzien=3&wyp=8&type=A&symbol=WYPOWIEDZ_POSLA&id=164

 

Polecane strony