Oświadczenie poseł B. Kempy w zw. z próbą zestawiania jej sprawy z tzw. „aferą kilometrową R. Sikorskiego”

W nawiązaniu do informacji o próbie zestawienia dwóch skrajnie różniących się sytuacji dotyczących służbowych wyjazdów poselskich (mojej i marszałka R. Sikorskiego) – uprzejmie informuję, że zestawienie tych spraw traktuję jako insynuację i nadużycie:

1. W odróżnieniu od R. Sikorskiego – gdy używałam samochodu do realizacji mandatu poselskiego wykazywałam faktyczny stan licznika kilometrów w samochodzie. Stan faktyczny zawsze zgadzał się ze stanem prawnym. Czynię to do dzisiaj mimo, iż przepisy tego nie wymagają.

2. W odróżnieniu od R. Sikorskiego – miałam biura poselskie w kilku miejscowościach oraz aktywnie sprawowałam mandat na terenie okręgu i całego kraju.

3. W odróżnieniu od R. Sikorskiego – nigdy nie miałam do dyspozycji 24-godzinnej ochrony BOR wraz z kolumną kilku samochodów.

4. W odróżnieniu od R. Sikorskiego – rozdzielałam funkcję posła i wiceministra ograniczając wykorzystanie limuzyny rządowej do niezbędnego minimum.

Próby zestawienia obu przypadków jako analogicznych będę traktowała jako naruszenie mojego dobrego imienia i dóbr osobistych.


                                                                                                      Z poważaniem,

                                                                                                      Beata Kempa

                                                                                                      Poseł na Sejm RP

 

 

Polecane strony