Beata KEMPA - Poseł na Sejm RP

Beata Kempa dla Fronda.pl

,,Program zjednoczonej prawicy? Obniżenie podatków, ekspansywna polityka rodzinna i zrobienie w Polsce porządku, bezwzględna walka z nieodpowiedzialnością polityków i korupcją – mówi nam Beata Kempa.

Portal Fronda.pl: "Nie ma porozumienia Ziobro-Kaczyński", "będą dalsze rozmowy" – takie są dzisiejsze nagłówki prasowe po spotkaniu lidera PiS i Solidarnej Polski. To jak z tym porozumieniem – jest czy nie ma?

Beata Kempa, Solidarna Polska: Najważniejsze, że odbyła się rozmowa liderów PiS i Solidarnej Polski, i to pierwsza po wielu latach. Myślę, że było to bardzo dobre spotkanie. Teraz trzeba będzie zawrzeć umowę, która powinna być spisana. Ta umowa koalicyjna będzie ustalała zarówno warunki przedwyborcze, jak i gwarancję, że po wyborach będziemy realizować program oraz postanowienia, do których zobowiążą nas wyborcy. Myślę, że to takie minimum, które można było uzyskać. W środę będzie kolejne spotkanie liderów i taka umowa powinna dla dobra nas wszystkich powstać. Jesteśmy za konsolidacją prawicy. Uważamy, że taka konsolidacja jest w stanie przynieść bezwzględne zwycięstwo prawicy. Moim zdaniem, może to być zwycięstwo, które pozwoli na samodzielne rządy prawicy."

Zapraszam do lektury całości artykułu:
http://www.fronda.pl/a/beata-kempa-dla-frondapl-zjednoczeni-jestesmy-w-stanie-odsunac-zgnila-platforme-od-wladzy,39289.html

 

Polecane strony