Rada Główna SP

UCHWAŁA RADA GŁÓWNEJ SOLIDARNEJ POLSKI I/VI/2014 

Bardzo serdecznie dziękujemy Polakom, którzy oddali swój głos na Solidarną Polskę podczas ostatnich wyborów do Parlamentu Europejskiego. Mimo, że udało się nam pokonać partie lepiej notowane, to  4 % poparcie, choć zdobyte mimo nie najłatwiejszych uwarunkowań, pozostawia pewien niedosyt. Jednak blisko 300 tysięcy głosów oddanych na naszą partię to dla nas wielkie zobowiązanie i dobry punkt wyjścia do odniesienia sukcesów w nadchodzących wyborach samorządowych, prezydenckich i parlamentarnych. Szczególne podziękowania kierujemy do mieszkańców Małopolski. W tym regionie zagłosował na nas co 10 mieszkaniec.

Dziękujemy również wszystkim tym, którzy zdecydowali się kandydować z list Solidarnej Polski do PE. Zwłaszcza zaś tym, którzy nie byli członkami naszej partii i postanowili udzielić nam swojego wsparcia.

Serdecznie gratulujemy Tomaszowi Adamkowi, który osiągnął bardzo dobry, bo czwarty, wynik wyborczy spośród liderów list naszej partii.

Wyniki wyborów będą w najbliższych miesiącach szczegółowo analizowane przez kierownictwo Solidarnej Polski. Już dziś jednak można wyciągnąć z nich pierwszy wniosek. Jeśli prawica polska chce rządzić w naszym kraju musi zrezygnować z poszukiwania wrogów wewnątrz własnego obozu. Zamiast konfrontacji potrzebna jest współpraca. To warunek niezbędny, aby odsunąć od władzy obecne nieudolne rządy.

Solidarna Polska jest otwarta na współpracę w czasie najbliższych wyborów samorządowych z wszystkimi formacjami odwołującymi się do wartości konserwatywnych i chrześcijańskich.


 

Polecane strony