Beata KEMPA - Poseł na Sejm RP

Dzień kanonizacji Jana Pawła II powinien być wolnym od pracy

    Już za kilka dni, 27 kwietnia br. błogosławiony Jan Paweł II zostanie ogłoszony świętym. W związku z tym, Solidarna Polska proponuje, by ten jeden – szczególny dla Polaków dzień – był dniem wolnym od pracy i został potraktowany jak dzień świąteczny. Dzięki temu, każdy Polak, który nie będzie musiał 27 kwietnia pracować, ma szanse godnie przeżyć ten wielki i doniosły moment w historii Polski, chociażby poprzez oglądanie transmisji telewizyjnych, udział w mszach i nabożeństwach czy nawet poprzez pobyt w Rzymie.

Solidarna Polska wyraża nadzieję, że ta inicjatywa wpisuje się w oddanie czci Wielkiemu Polakowi przez Państwo Polskie, gdyż to właśnie Jan Paweł II ma niekwestionowane zasługi w walce o wolność, moralność i duchowość naszego kraju.

Nasze ugrupowanie apeluje do Marszałek Ewy Kopacz, a także do posłów o przyjęcie projektu Solidarnej Polski jeszcze na tym posiedzeniu Sejmu.

Projekt uzyskał poparcie Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Wolna Niedziela”. Wyraził to jego przedstawiciel Krzysztof Steckiewicz, który również wziął udział w konferencji prasowej.


 

Polecane strony