Kongres Antykorupcyjny Solidarnej Polski w Krakowie

14 grudnia br. w Krakowie odbył się Kongres Antykorupcyjny Solidarnej Polski. Podczas zjazdu, kilkuset delegatów z całego kraju wybrało Prezesa oraz władze partii. Nowym szefem Solidarnej Polski został Zbigniew Ziobro, a wiceprezesami Beata Kempa oraz Jacek Kurski.

Solidarna Polska chce zrobić w Polsce porządek z patologiami, które trawią nasz kraj. Jest wiele dziedzin, które wymagają uzdrowienia. Obecna władza, sama uwikłana w korupcyjne pajęczyny, nie jest w stanie tego dokonać. Polskie rodziny są pozostawiane same sobie, a młodzi Polacy masowo emigrują do krajów europejskich. Celem Solidarnej Polski jest wzmocnienie rodziny  i przywrócenie obywatelom wiary w sprawnie działające państwo.

 

Solidarna Polska rozumie, że bez dbania o polską rodzinę nasz kraj nie będzie miał przyszłości. Nowo wybrane władze Solidarnej Polski, podczas swoich programowych przemówień, podkreślały rolę polskiej rodziny, jako najważniejszej komórki społeczeństwa, która powinna być wpierana przez państwo. Solidarna Polska proponuje, aby każda rodzina otrzymywała 700 zł comiesięcznego zasiłku na każde dziecko w rodzinie. Taka pomoc powinna być standardem, tak jak jest to w każdym cywilizowany, europejskim kraju. Nie stać nas na to, żeby nie było nas stać na politykę prorodzinną, zwłaszcza b w czasie kryzysu demograficznego.  Zniesienie finansowania partii z budżetu państwa dałoby oszczędności, które można przeznaczyć na wspieranie polskich rodzin. Defraudacja pieniędzy w Polsce jest tak wielka, że gdyby zakręcić partyjne kurki to wystarczyłoby na wypłatę proponowanego przez Solidarną Polskę zasiłku rodzinnego. Musimy pamiętać o polskiej rodzinie, ona powinna być na pierwszym planie. Obecnie dochodzi do dramatycznych sytuacji, kiedy ludzie pracujący, nawet na etatach, są zbyt biedni, aby kupić bilet miesięczny, dzięki któremu będą mogli dojechać do pracy, nie mówić już o bilecie dla współmałżonka, czy dzieci.

Polska mogłaby być bardzo bogatym krajem, jednak pieniądze są wydawane bez konkretnego planu. Często trafiają w nieodpowiednie ręce. To tragedia, że przy takich środkach z Unii Europejskiej, jakimi dysponuje nasze państwo, upadło w ostatnich kilku latach ponad 300 małych i dużych firm budowlanych. Ogromne środki na budowę dróg zostały zmarnotrawione, najczęściej przez korupcję. Niektóre źródła podawały nawet, że w ten sposób wyprowadzono  z budżetu państwa prawie 20 mld zł.

Podatki? Państwo odwraca się  od rodzimego biznesu. Solidarna Polska proponuje polskim przedsiębiorcom obniżenie podatków i rozpoczyna pracę nad szczegółowymi rozwiązaniami w tej kwestii. Jest tylko jedna sfera, w której trzeba podnieść podatki – należy zwiększyć obciążenia dla banków i hipermarketów. Koniec z przywilejami dla wybranych!


 

Polecane strony