Beata KEMPA - Poseł na Sejm RP

Oświadczenie Beaty Kempy ws. uniewinnienia Nergala.

Oświadczenie wiceprezes Solidarnej Polski, poseł Beaty Kempy

Z oburzeniem przyjęłam wyrok Sądu Rejonowego w Gdyni, który uniewinnił Adama Darskiego, lidera zespołu satanistycznego. Przypomnę, że w 2007 r. podczas koncertu w Gdyni muzyk ów podarł Biblię i kierował pod adresem chrześcijan wulgarne, znieważające słowa m.in.: "Żryjcie to g...o!".

Uważam, że tego rodzaju zachowanie p. Darskiego i pobłażliwość sądu w tej sprawie zachęca do naśladowania tego rodzaju zachowań w przyszłości. Otwiera drogę do bezkarności dla aktów nietolerancji wobec chrześcijan, w tym Kościoła Katolickiego.

Poszanowanie dla innych religii, ich wyznawców i przedmiotów kultu jest jedną z podstawowych norm zwyczaju i prawa nowożytnej Europy. Dzięki niemu zamknięto na naszym kontynencie epokę konfliktów religijnych. Stąd systemy prawne wszystkich państw europejskich oraz system prawny UE chronią wyznawców różnych religii. Sędzia wydając wyrok ws. Darskiego nie dostrzega jego konsekwencji. Czy w Polsce będzie można teraz bezkarnie znieważać inne religię i ich wyznawców? Czy będzie można na koncertach bezkarnie niszczyć Torę, czy Koran? Czy będzie można bezkarnie znieważać i wyzywać wyznawców islamu czy judaizmu? Jest oczywiste, że orzeczenie to będzie prowadzić do nienawiści i niepokojów na tle różnic religijnych. Dlatego zwracam się do prokuratury, by odwołała się w tej sprawie do sądu wyższej instancji.

Wyrok ws. p. Darskiego muszę uznać za skandaliczny. Sądowi w tej sprawie zabrakło szacunku dla prawa i elementarnej wyobraźni.                                                                                                                    Wiceprezes Solidarnej Polski

                                                                                                                                   Beata Kempa

 

 

Polecane strony