Wobec kolejnej przerażającej informacji o zamordowaniu przez matkę trójki malutkich dzieci, Solidarna Polska ponownie składa projekt ustawy o zmianie ustawy Kodeks karny, zaostrzający kary za zabójstwa dzieci, uznający taki czyn za formę kwalifikowaną zabójstwa.

Na przestrzeni ostatniego czasu w Polsce dochodzi coraz częściej do okrutnych morderstw niewinnych dzieci. Zamordowanie trójki dzieci i przetrzymywanie ich ciał w zamrażalce świadczy nie tylko o niebywałym bestialstwie sprawcy, ale także o kompletnym poczuciu bezkarności tych, którzy dopuszczają się tego typu przestępstw, bulwersujących opinię publiczną. Rolą państwa jest danie jasnego i kategorycznego sygnału, że takie zdarzenia muszą się skończyć surową karą dla sprawcy. Zaostrzenie kar za zabójstwa dzieci jest zgodne ze społecznym poczuciem sprawiedliwości oraz zasadą prewencyjnego oddziaływania kary.

Solidarna Polska proponuje aby za zabójstwa dzieci sądy nie mogły wymierzać niskich kar, tylko karę 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności bez prawa do warunkowego przedterminowego zwolnienia.