Beata KEMPA - Poseł na Sejm RP

Beata Kempa na czacie Echa: My się Tuska nie boimy

W dniu wczorajszym na stronach internetowych echodnia.eu posłanka Beata Kempa odpowiadała na pytania mieszkańców województwa świętokrzyskiego.

            W swoich pytaniach internauci pytali o wizytę Jarosława Kaczyńskiego przed wyrobami parlamentarnymi w województwie świętokrzyskim oraz czy możliwa jest koalicja ze Schetyną bez udziału Donalda Tuska.

            Poza pytaniami dotyczącymi polityki i polityków były również pytania dotyczące m.in.  Jak zmniejszyć odpływ młodych ludzi z województwa?, jak poprawić był ludzi, którzy obecnie są na emeryturach lub rentach ? oraz która z dróg w województwie świętokrzyskim wymaga natychmiastowego remontu lub budowy?.

            Padło również pytanie dotyczące obniżenia stawki VAT na ubrania dziecięce? oraz  Dlaczego wielu z nas, absolwentów renomowanych polskich uczelni, nie może znaleźć godnej pracy?.

Poniżej kilka pytań internatów oraz odpowiedzi posłanki Beaty Kempy

Kazik: Milo mi powitać Panią, z tej strony mieszkaniec Bodzentyna. Mimo, że jestem bezpartyjny od transformacji polityczno ekonomicznej zawsze wspólnie z rodzina glosujemy na partie Pana Jarosława Kaczyńskiego. Tak też będzie i tym razem.

Beata Kempa: Tak trzymać, na pewno Pana nie zawiedziemy.

 

Kazik: Mam pytanie, czy zamierza Pani przed wyborami zawitać do naszego miasteczka, w którym oprócz zielonej enklawy PSL, ma Pani wielu zwolenników.

Beata Kempa: Ok. Będę w Przyszłym tygodniu.

 

jupik23: Czy Jarosław Kaczyński odwiedzi Kielce przed 9.10.2011?

Beata Kempa: Tak, odwiedzi.

 

KIELCE: Czy widzi Pani możliwość koalicji ze Schetyną gdyby nie było Tuska?

Beata Kempa: Nigdy w życiu.

 

Longin: Jak podają prognozy demograficzne w roku 2050 45% populacji stanowić będą emeryci i renciści, a tylko 9% młodzi ludzie. Jaki Pani poseł ma program zmiany tej relacji?

Beata Kempa: Przede wszystkim ekspansja polityki prorodzinnej! Obecna władza zrobiła zakusy na rezerwę demograficzną, co jest niedopuszczalne. Mądre państwo dba o to, aby młodzi ludzie chcieli zakładać rodziny i mieć dzieci.

 

jupik23: Pani Poseł , czy wiadoma jest już data i miejsce, gdzie możemy spotkać lidera PiS-u w Kielcach ?

Beata Kempa: Data jest znana, przypada na ostatni tydzień przed wyborami. Szczegóły ustala sztab. Informację podamy do publicznej wiadomości.

 

Longin: W Świętokrzyskim wciąż spada saldo migracji. Jak zmniejszyć odpływ młodych ludzi z województwa?

Beata Kempa: To problem ogólnokrajowy. To Państwo musi stworzyć warunki do tego, aby młodzi ludzie – wykorzystując swoją energię i bardzo dobre wykształcenie – mogli otwierać własne firmy. Trzeba odblokować system korporacji. Ponadto zlikwidować odpłatność za drugi kierunek studiów. Zmienić politykę podatkową.

 

jupik23: Co Pani sadzi o porannym wstawaniu pana Tuska ? Co pani myśli o „Tuskobusie”? Czy boicie się kampanii PO, która ściągnęła od PiS-u podróże po Polsce? Jak Pani ustosunkuje się do tego, że Tusk spędza tylko 2 dni w Warszawie?

Beata Kempa: Wątpię, czy wytrzyma w tym „Tuskobusie”. My się Tuska nie boimy. Myślę, że zmęczy się po pierwszym zakręcie. Zaprośmy Tuska na zarośniętą część "siódemki", którą ponoć miała zrobić PO. Ogólnie żałosna kampania.

 

KIELCE: Jak ocenia Pani kieleckich kibiców? Pytanie, jeżeli oczywiście zna Pani kielecki kluby?

Beata Kempa: Jasne, że znam, a jeszcze lepiej zna mój mąż i syn. Ja osobiście cenię sobie kibiców za ich wierność wobec swoich klubów, na dobre i na złe. Znam też takich, którzy dbają o uroczystości patriotyczne. Wielki szacunek.

 

Longin: W województwie przybywa coraz więcej emerytów i rencistów. Jaki Pani Poseł ma program wsparcia dla tej grupy osób w systemie emerytalnym?

Beata Kempa: Udowodniliśmy poprzez rozwiązania w latach 2005-2007 (coroczne waloryzacje), że ta grupa społeczna wymaga szczególnego pochylenia się. Pojawia się szansa zysków z wydobycia gazu łupkowego, które mogą być remedium na wszelką niesprawiedliwość w systemie emerytalnym. Dla przyszłych emerytów ważne jest, aby mieli możliwość wyboru pomiędzy OFE a ZUS-em. Sama czuję się oszukana przez państwo w tej materii.

 

jupik23: W Kielcach i Świętokrzyskiem wygrywa PiS w sondażach, ale w Polsce już nie. Czy Pani zdaniem PiS wygra te wybory w Polsce?

Beata Kempa: Jest bardzo duża szansa, i mam nadzieję, że Świętokrzyskie podyktuje warunki w Polsce pod tym względem.

 

Longin: Pani poseł, a co Pani myśli o występowaniu w telewizji publicznej Nergala?

Beata Kempa: Przyłączam się do protestu przeciw. Mogę zmienić zdanie wtedy, kiedy Nergal przeprosi chrześcijan za swój czyn.

 

Kazik: Jak Pani odbiera zaciekłe ataki na PiS posła Sławomira Nowaka, który w moim odczuciu posiada tyle jadu, że nawet wszystkie kieleckie żmije wygrzewające się na Łysej Górze nie posiadają.

Beata Kempa: To prawda. Żal mi Sławomira Nowaka. Ma chłopak kompleks PiS-u.

 

jupik23: Czy jest jakaś różnica w prowadzeniu przez Panią PiS-u w Świętokrzyskiem, a tym prowadzeniem PiS-u przez śp. Przemysława Gosiewskiego? Czy coś różni Panią i Pana śp. Przemysława Gosiewskiego? Tak pytam, bo Pani szefuje PiS-owi tutaj od niedawna…

Beata Kempa: Proszę mnie nie porównywać do śp. Przemysława Gosiewskiego. Zbyt bardzo go szanuję i nigdy mu nie dorównam. Każdy ma inny styl działania i żaden nie będzie taki sam.

 

Wasal: Co Pani sądzi o nagłej sztucznej nagonce na kibiców i o tej całej wojnie z kibicami, którą prowadzi Tusk? Nie uważa Pani, że to temat zastępczy, aby uciec od naprawdę ważnych problemów, z którymi rząd sobie nie radzi?

Beata Kempa: Zgadzam się całkowicie, że to temat zastępczy. Tusk nie jest odporny na krytykę kibiców, a oni mają do tego pełne prawo. Tusk zapomniał, że jest demokracja i żyjemy w wolnym kraju.

 

jupik23: Kiedy zobaczymy Pani plakaty wyborcze na ulicach Kielc?

Beata Kempa: Będzie ich bardzo mało. Tradycyjnie nie prowadzę dużej kampanii wizerunkowej. Taką mam zasadę.

 

KIELCE: Która droga wojewódzka lub krajowa w naszym województwie, według pani, wymaga najpilniejszych nakładów?

Beata Kempa: "Siódemka", a także droga numer 786. Przydałoby się też rondo w Łagowie, a także wiele innych, w tym obwodnice miast.

 

Longin: Na ubrania dziecięce jest 22% VAT. Jak Pani zamierza to zmienić?

Beata Kempa: Mimo przepisów unijnych, myślę, że da się to zmienić, potrzeba tylko determinacji rządu i odpowiednich przepisów.

 

Fasfra: Dlaczego PiS nie nagłaśnia i nie pokazuje tego codziennie jak Komorowski śmiał się na lotnisku w oczekiwaniu na trumny ze Smoleńska?

Beata Kempa: Z powodu zachowania rządu w sprawie katastrofy smoleńskiej jest mi przykro i smutno. Wielu Polaków dostrzegło zaniechania odpowiedzialnych za ten stan rzeczy. Wrak w Rosji, czarne skrzynki w Rosji - to wizytówka tego rządu.

 

Longin: Jak głosowała Pani Poseł podczas projektu zmiany Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej dotyczący ochrony życia ludzkiego - projekt ustawy złożony w Sejmie RP V kadencji w 2006 i odrzucony 13 kwietnia 2007. Po tym głosowaniu Marszałek Sejmu Marek Jurek zrezygnował z pełnienia urzędu.

Beata Kempa: Idea bardzo dobra i popieram. Gorzej było z wykonaniem. I ze względu na to byłam przeciw.

 

Btr: Co Pani sądzi o ludziach z naszego regionu? Czego im najbardziej potrzeba?

Beata Kempa: Ludzie w Świętokrzyskiem potrafią ciężko pracować i potrafią się też cieszyć. Świętokrzyskie potrzebuje takiej władzy w Warszawie, która o nie zadba i zrozumie, że jest wielka potrzeba wyrównania wszystkich strat, wszystkich zapóźnień. Świętokrzyskie ma takie samo prawo korzystać z owoców rozwoju gospodarczego naszego kraju, jak inne regiony. O Świętokrzyskie po prostu trzeba zadbać.

 

Longin: Dlaczego dała Pani poseł rękojmie jednemu z pseudokibiców?

Beata Kempa: Bo nie godzę się na zatrzymywanie spektakularne podczas uroczystości upamiętniających powstańców warszawskich. Odnoszę wrażenie, że mogło to mieć znamiona prowokacji, że mogło grać na emocjach kibiców. Tak się nie robi. Przypominam, że poręczenia udzielili również małżonkowie Romaszewscy, a także wiele innych znaczących osób. Jeśli Piotr Staruchowicz popełnił przestępstwo musi ponieść karę, ale sposób i okoliczności zatrzymania budzi moje zastrzeżenia.

 

Veritas: Dlaczego wielu z nas, absolwentów renomowanych polskich uczelni, nie może znaleźć godnej pracy?

Beata Kempa: Bo tą pracę znajdują tylko Ci, którzy są znajomymi znajomych, i tym podobne. Jest to głęboka niesprawiedliwość. Po lekturze skrzynki Rosoła byłam zdruzgotana. Mam nadzieję, że kiedyś będzie opublikowana. Tak jak pisałam wyżej, w Polsce trzeba zmienić system umożliwiający młodym ludziom wejście na rynek pracy. Proszę tylko zobaczyć, co w tej kadencji zrobiono ze stażami. To skandal. Młodzi zaufali PO, a oni ich zawiedli. Jeśli wygra PO-PSL, niewiele w tej sprawie się zmieni. Wystarczy przypomnieć konkurs na członka zarządu Totalizatora Sportowego i „zgłoszenie" jednej z córek rekinów hazardu.

 

Kazik: Pani poseł przydałoby się również rondo w Bodzentynie, na którym dochodzi do groźnych wypadków. Kilkanaście osób straciło życie, wielu jest rannych. Były obiecanki ze strony PSL jak również Urzędu Wojewódzkiego i tylko na obiecankach się skończyło.

Beata Kempa: Jak będę w Bodzentynie, porozmawiamy o tym. Wśród wielu inwestycji drogowych poprawiających bezpieczeństwo na skrzyżowaniach, rondo jest rozwiązaniem najbardziej optymalnym i chyba jednym z tańszych.

 

Wszystkie pytania i odpowiedzi dostępne na stronie internetowej www.echodnia.eu

 

 

 

 

Polecane strony