Beata KEMPA - Poseł na Sejm RP

Minister Beata Kempa w Olsztynie.

 Do Olsztyna w ramach ogólnopolskich wydarzeń związanych z promocją życia i rodziny, w tym organizowanego w Olsztynie 3 czerwca 2012 roku "Marszu Życia i Rodziny", zawitała poseł Beata Kempa. Posłanka i wiceprezes Solidarnej Polski spotkała się we wtorek 29.05.2012 z olsztynianami w Centrum Humanistycznym UWM w Kortowie.

Chociaż tytuł spotkania: „Bezrobocie i kryzys - czy jest szansa dla młodzieży?” sugerował, że podczas niego będzie się toczyła rozmowa na temat obecnej sytuacji polskiej młodzieży w zakresie społecznym i finansowym, to był to tylko jeden z kilku tematów, jakie posłanka poruszyła podczas swego blisko godzinnego wystąpienia. Odniosła się też między innymi do nowej ustawy emerytalnej, do reakcji posłów z jaką się spotkała po zaproponowaniu wprowadzenia ograniczenia piastowania urzędów państwowych do dwóch kadencji, oburzających praktyk obecnej ekipy rządzącej w sprawie odpłatności za drugi kierunek studiów, wyciszania afer, likwidacji sądów rodzinnych oraz nienależytego gospodarowania środkami budżetu państwa.

Po wystąpieniu poseł Beaty Kempy uczestnicy spotkania zostali zaproszeni do zadawania pytań. Poruszyli między innymi tematy planów władz Olsztyna, co do prywatyzacji olsztyńskiego MPEC, oraz weryfikacji osób zajmujących w mieście eksponowane stanowiska. Źródło tekstu: www.olsztyn24.pl

Materiał filmowy na 
http://www.youtube.com/watch?v=cqPlVfeB44w&feature=player_embedded 

 

Polecane strony