Beata Kempa na spotkaniu z protestującymi pod Sejmem.

 Posłanka Beata Kempa podczas protestu Solidarności pod Sejmem przemawiała do zebranych jak również wystąpiła na debacie w sprawie głosowania nad reformą:

Treśc wystąpienia sejmowego :

 Pani Marszałek! Wysoka Izbo! Panie Premierze! Dzisiaj jest bardzo czarny dzień polskiej demokracji, tej po 1989 r.

    Mam do pana jedno pytanie: Jak bardzo trzeba nienawidzić swój naród, żeby gotować mu taki los (Poruszenie na sali, oklaski) tylko po to, żeby pana klepano po plecach w Unii Europejskiej? Jak bardzo trzeba nienawidzić swój naród, panie premierze?

    (Głos z sali: Narodu.)

    Jeszcze jedno: żeby nie spał pan spokojnie, żeby nie było tak, że docisnął pan kolanem poprzez tego kierowcę walca wyszkolonego przez pana Sekułę - mowa o panu Neumannie. Różnica jest tylko taka, panie pośle Neumann, że pan jeszcze nie rozmawia z krzesłami, ale jest pan już blisko. (Oklaski)

    Natomiast, panie premierze, oświadczam, że Solidarna Polska natychmiast po podpisaniu ustawy przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej skieruje projekt ustawy obalający tę ustawę i tak długo będzie kierowała ten projekt ustawy, tak długo zmuszała pana do dialogu społecznego, aż w końcu pan się ugnie, przynajmniej do końca tej kadencji. Dosyć tego, panie premierze, nie będzie pan w tej sprawie spał spokojnie i to obiecuje panu Solidarna Polska. (Oklaski)

 

Polecane strony