Beata KEMPA - Poseł na Sejm RP

Beata Kempa na spotkaniu z mieszkańcami Złoczewa.

 Blisko 200 osób zjawiło się na spotkaniu z posłami Solidarnej Polski: Beatą Kempą i Tadeuszem Woźniakiem. Głównym tematem spotkania były oczywiście problemy rolników z gminy Złoczew związane z wywłaszczeniami pod S8.

Ponieważ posłanka Kempa, jadąca ze spotkania we Wrocławiu z tamtejszymi studentami, nieco się spóźniła dlatego na mównicę jako pierwszy wszedł poseł Tadeusz Woźniak. Mówił on o w wszystkich dotychczasowych  działaniach jego i innych posłów z Solidarnej Polski związanych z pomocą osobom wywłaszczonym pod budowaną właśnie S8. Zarówno on jak i posłanka Beata Kempa zwrócili uwagę na niesprawiedliwość społeczną związaną z cenami oferowanymi przez państwo za wywłaszczone grunty. Podczas gdy w gminie Sokolniki rolnicy dostaną od 16 do 18 zł za metr kwadratowy, to w gminie Złoczew oferuje się rolnikom 3,10 zł. Posłanka Kempa zapowiedziała zapytanie u ministra transportu Sławomira Nowaka. A także inne działania w tej sprawie.

Beata Kempa mówiła także o obecnych fatalnych rządach PO-PSL, o działaniach rządu w sprawie gazu łupkowego oraz reformy emerytalnej.

Krótko o działaniach na terenie gminy Sokolniki opowiedział wójt Sławomir Skrzypek. Według niego wynegocjowane stawki są efektem tego, że w tamtejszej gminie ludzie zrozumieli czym jest demokracja i jak należy o nią walczyć. Nikt nam niczego nie dał wszystko wywalczyliśmy sami przy pomocy protestów. Bardzo pomogło nam także Starostwo w Wieruszowie – powiedział wójt Skrzypek.

Po nim głos zabrała burmistrz Złoczewa Jadwiga Sobańska. Opowiadała ona, że w dalszym ciągu odbywa spotkania, na których stara się przekonywać rozmówców, że obecne stawki są zbyt niskie, a winę za nie ponosi firma robiąca wycenę. Zapowiedziała także wniesienie skargi na robiących wycenę do komisji odpowiedzialności zawodowej.

Wypowiedź burmistrz Złoczewa została oprotestowana przez posła Woźniaka, który przypomniał, że na grudniowym spotkaniu z przedstawicielami GDDKiA oraz Wojewody Łódzkiego padły stawki 1,70 – 2,10 zł, a zatem obecne wyliczenia podniesione o 50% są jak najbardziej zgodne z prawem, a obecne działania są spóźnione.

Burmistrz Złoczewa, która na to spotkanie przybyła w towarzystwie zastępcy Czesława Pędzika opuściła spotkanie przed jego zakończeniem.

Na koniec poruszono jeszcze kwestie związane z akcyzami na paliwa oraz artykułem 212 kk, nadużywanym ostatnio przez samorządowców do kneblowania ust opozycji.

Spotkanie zorganizował koordynator Solidarnej Polski na region sieradzki - Jerzy Wieczorek.

 

Polecane strony