Beata Kempa na wrocławskim marszu w obronie TV Trwam

W sobotnie popołudnie 31 marca 2012 roku Poseł Beata Kempa uczestniczyła w marszu przeciw dyskryminacji mediów katolickich. Marsz odbył się we Wrocławiu.
Po mszy w kościele Bożego Ciała manifestanci zebrali się wokół pomnika Chrobrego naprzeciwko Renomy i przeszli na wrocławski Rynek. Według szacunków policji w manifestacji wzięło udział ponad 5 tysięcy osób.

Sobotni Marsz w Obronie Wolnych Mediów był częścią ogólnopolskiej akcji w obronie TV Trwam. Demonstrację zorganizowało m.in. stowarzyszenie Solidarni 2010, Wrocławski Klub Gazety Polskiej i Koło Przyjaciół Radia Maryja.

Zebrani domagali się żeby KRRiT przyznała TV Trwam miejsce na cyfrowym multipleksie.

Kościół Bożego Ciała podczas mszy był pełny po brzegi, w środku widać było flagi Polski i lokalne proporce z nazwą rozgłośni m.in. 'Radio Maryja Zgorzelec", "Radio Maryja Jelenia Góra".

Celebrujący o godz. 15 mszę księża podkreślali konieczność dostępu wiernych do Radia Maryja i TV Trwam. Mówili, że Europa zmierza ku ateizacji, stąd konieczność obrony wolnych, katolickich mediów. - Jak kiedyś pod Grunwaldem walczyliśmy o ojczyznę, tak teraz musimy walczyć o wolne media. - nawoływali. Dodawali jednak też: - Idziemy na pokojową demonstrację bez chęci odwetu. Chcemy podkreślić, że też mamy osobowość. Ojczyzna to my.- nawoływali.

W trakcie mszy demonstranci już zbierali się pod pomnikiem Chrobrego, śpiewali pieśni patriotyczne. Marsz ruszył z niemal godzinnym opóźnieniem (planowany był na godz. 16), po przemówieniu Ewy Stankiewicz ze stowarzyszenia Solidarni 2010. - Przyszliśmy walczyć o wolność słowa. W Polsce jej nie ma - mówiła. Nawiązywała do niedawnych wydarzeń politycznych na Węgrzech i do milczenia mediów na temat poparcia wobec Orbana. - Żadne polskie media publiczne i prywatne o tym nie donosiły - mówiła.

Uczestnicy marszu wyruszyli spod pomnika Chrobrego i przeszli ulicą Świdnicką, Teatralną, Piotra, Skargi przez Plac Dominikański i Kazimierza Wielkiego na wrocławski Rynek.

W marszu szli m.in. Beata Kempa i Mariusz Orion-Jędrysek. Demonstranci śpiewali Bogurodzicę oraz Rotę i skandowali hasła m.in. "Nie będzie Dworak pluł nam w twarz", "Nie oddamy wam TV Trwam", "Chodźcie z nami, moherami", "Pozwólcie nam oglądać TV Trwam".

Na trasie demonstracji były utrudnienia w ruchu, bo demonstranci kilkukrotnie zatrzymywali się (m.in. na Placu Dominikańskim). Ok. godz. 19 dotarli na wrocławski Rynek, gdzie odezwę do rządu odczytał Tomasz Małek, przewodniczący Solidarnych 2010 we Wrocławiu. Wówczas demonstracja, która miała być zorganizowana "w sprawie obrony Telewizji Trwam przerodziła się w antyrządowa manifestację. - W każdej sprawie okłamujecie Polaków. Kłamiecie w sprawie służby zdrowia, transportu".

żródło: polskathetimes.pl

 

Polecane strony