Posłanka Beata Kempa wiceprezesem partii Solidarna Polska

 Posłanka Beata Kempa wiceprezesem partii Solidarna Polska

Zbigniew Ziobro został wybrany prezesem nowo powstałej partii. Jak zapewniał, SP będzie walczyć o sprawiedliwość społeczną, a w centrum jej 
programu będzie polityka prorodzinna.


Wiceprezesami nowej formacji zostali wybrani posłanka Beata Kempa oraz europoseł Jacek Kurski. Kongres przyjął deklarację programową oraz statut partii. W ten sposób zakończył się kongres, na którym Solidarna Polska przekształciła się oficjalnie w partię polityczną.

 

Kongres Solidarnej
 
Polski przez aklamację przyjął uchwałę w sprawie obrony Telewizji Trwam. Ponad tysiąc delegatów kongresu założycielskiego nowej formacji prawicowej obraduje w podwarszawskich Otrębusach.

 

Tekst uchwały odczytała posłanka Beata Kempa, której zasługi w obronie Telewizji Trwam doceniono okrzykami Beata! Beata!Wcześniej Zbigniew Ziobro zaprosił wszystkich do udziału w marszu w obronie wolności mediów, który odbędzie się 21 kwietnia w Warszawie. Podkreślił, że nie jest to inicjatywa polityczna i wszyscy powinni stawić się razem na tej demonstracji. Lider Solidarnej Polski przemawiał ponad godzinę, czyli dłużej niż to ma w zwyczaju Jarosław Kaczyński.

- Dziś rozpoczynamy drogę ku zwycięstwu polskiej prawicy - oświadczył Zbigniew Ziobro podczas kongresu założycielskiego Solidarnej Polski. Zapewniał, że Solidarna Polska będzie walczyć o sprawiedliwość społeczną, a w centrum jej programu będzie polityka prorodzinna.

- Życzę nam wszystkim, życzę Polsce zwycięstwa ludzi, którzy mają w sercu patriotyzm, uczciwość i którzy chcą służyć zwykłym ludziom w ich codziennych sprawach. A taką formacją, wierzę, będzie Solidarna Polska- mówił lider ugrupowania.

Ziobro przypomniał, że wybory parlamentarne i prezydenckie w 2005 r. Prawo i Sprawiedliwość zwyciężyło pod hasłem Solidarna Polska. Zaznaczył, że szefem kampanii parlamentarnej PiS był wówczas Ludwik Dorn, a on prowadził kampanię prezydencką Lecha Kaczyńskiego. Z kolei Jacek Kurski kierował kampanią medialną ugrupowania. Ci politycy należą dziś do Solidarnej Polski.

- My jesteśmy konsekwentni. Wówczas też nie wierzono w nasze zwycięstwo. I dziś zaczynamy drogę ku zwycięstwu polskiej prawicy - powiedział Ziobro.

- Połączenie naszych sił przyniesie to upragnione zwycięstwo i odsunięcie od władzy fatalnie rządzących Polską polityków Platformy Obywatelskiej z Donaldem Tuskiem na czele - dodał.

 

Polecane strony