Beata KEMPA - Poseł na Sejm RP

Beata Kempa przeciw reformie emerytur- konferencja prasowa w Sejmie

Dnia 7.02.2012r. w gmachu Sejmu odbyła się konferencja prasowa Solidarnej Polski dotycząca planowanej przez rząd reformy ustawy emerytalnej, w której udział wzięli: Beata Kempa, Andrzej Romanek i Patryk Jaki.


Zrównanie wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn do 67 roku życia jest propozycją absolutnie nie do przyjęcia. Nie jest to rozwiązanie zasadniczego problemu, z jakim boryka się Polska, a mianowicie z faktem, iż bezrobocie sięgnęło 13,3proc. Apelujemy do premiera Donalda Tuska, by zmierzył się z tym problemem, a nie sięgał po rozwiązania najprostsze czyli podwyższanie wieku emerytalnego. Jest to złe rozwiązanie także dlatego, że dotknie nie osób, które wchodzą na rynek pracy, a które już na tym rynku są. Zdaniem Solidarnej Polski wiek emerytalny powinien być powiązany ze stażem pracy, a  nie z wiekiem biologicznym, ponieważ w pewnym momencie część osób w wieku 60 lat przejdzie na rentę, bo nie będzie już fizycznie zdolna do dalszej pracy. Istnieje więc ryzyko, że Polacy nie będą korzystać z emerytur. W polityce rządu brakuje aktywnej walki z bezrobociem, a zmuszanie obywateli do dłuższej pracy nie jest na nie lekarstwem.

Rząd nie troszczy się o los żłobków i przedszkoli, wydłuża wiek emerytalny – te działania pogłębiają jedynie niż demograficzny, bo jacy młodzi ludzie zdecydują się w takiej sytuacji na zakładanie rodziny? Solidarna Polska idzie na spotkanie z prezydentem Komorowskim z jasnym żądaniem, by nie podpisywał rządowej ustawy, a jeśli jednak to uczyni – oczekujemy referendum, w którym Polacy będą się mogli wypowiedzieć. Postulujemy wprowadzenie pakietu rozwiązań dla rodziny, które na dobre rozwiążą problem niżu demograficznego. 

Polecane strony