Beata KEMPA - Poseł na Sejm RP

Konferencja prasowa Poseł Beaty Kempy i Patryka Jaki w sprawie wysokich cen paliw

Solidarna Polska chce, aby na najbliższym posiedzeniu Sejmu premier Donald Tusk przedstawił informację w sprawie wzrostu cen paliw. Posłowie SP chcą także powołania parlamentarnego zespołu, który zająłby się cenami paliw.

- Wobec szalejących cen paliw w Polsce (...) Solidarna Polska zwraca się dzisiaj do pani marszałek Ewy Kopacz o przedstawienie przez prezesa Rady Ministrów informacji bieżącej nt. cen paliw w Polsce podczas posiedzenia Sejmu w dniu 25 stycznia 2012 roku - powiedziała wiceszefowa klubu SP Beata Kempa na konferencji prasowej w Sejmie.

W jej ocenie, ta ważna sprawa powinna być przedmiotem debaty w polskim parlamencie. - Donald Tusk powinien wytłumaczyć Polakom, dlaczego muszą płacić tak wysokie ceny za paliwa - podkreśliła.

 

Rzecznik klubu Patryk Jaki poinformował także, że jego klub złoży we wtorek wniosek o powołanie Parlamentarnego Zespołu ds. Obniżenia Cen Paliw. - Solidarna Polska nie ma zamiaru dłużej przyglądać się tak ważnym problemom naszego kraju. Zamierzamy dzisiaj do laski marszałkowskiej złożyć projekt powołania w Sejmie parlamentarnego zespołu ds. obniżenia cen paliw - powiedział Jaki.

Jak podkreślił, w tym zespole mieliby się znaleźć przedstawiciele wszystkich klubów parlamentarnych.


Zródło PAP

 

Polecane strony