Wniosek Solidarnej Polski o odwołanie Stefana Niesiołowskiego

Dziś o 13.30 odbyła się konferencja Solidarnej Polski, na której Przewodniczący Klubu A.Mularczyk przedstawił wniosek o odwołanie S.Niesiołowskiego.

Od kilkunastu godzin opinia publiczna w Polsce żyje tragicznymi wydarzeniami z Poznania, gdzie jeden z prokuratorów wojskowych próbował popełnić samobójstwo. Od czasu rozdzielenia funkcji Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego, jednym z podstawowych organów, które powinny dostarczyć polakom informacji w tej sprawie jest Komisja Obrony Narodowej. To ten organ Sejmu ma kompetencje, aby wezwać strony sporu i zadać im szereg najważniejszych w tej sprawie pytań. Tymczasem przewodniczący przedmiotowej komisji odmawia wypełnienia swoich obowiązków – i najwyraźniej nie chce, aby obywatele naszego państwa uzyskali więcej informacji na ten temat.
Pomimo wielu ważnych spraw i wydarzeń w obszarze obrony narodowej - przewodniczący komisji nie zwołuje jej posiedzeń. 22 grudnia w prowincji Ghazni w Afganistanie doszło do ataku terrorystycznego na  polski konwój, w efekcie ataku zginęło 5 polskich żołnierzy 20. Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej. Zamach dokonany 21 grudnia 2011r. to największy od początku obecności polskich żołnierzy w Afganistanie atak na nasze siły. Nigdy wcześniej w jednym zamachu nie zginęło tylu polskich żołnierzy. Klub Parlamentarny Solidarna Polska składał wniosek o zwołanie specjalnego posiedzenia Komisji Obrony Narodowej. Został on zignorowany przez pana przewodniczącego.
    W związku z wczorajszymi tragicznymi wydarzeniami w Poznaniu, gdzie podczas konferencji prasowej Zastępca Wojskowego Prokuratora Okręgowego w Poznaniu płk Mikołaj Przybył  próbował popełnić samobójstwo, Solidarna Polska zażądała zwołania połączonych Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka oraz Komisji Obrony Narodowej.  Niestety Stefan Niesiołowski już zapowiedział, że  ,, nie widzi powodu, by jego komisja miała zajmować się tą sprawą. Jestem przeciwny. Nie bardzo wiem, co komisja miałaby zrobić.”(PAP 9 I 2012)
    Postępowanie przewodniczącego Niesiołowskiego blokuje polakom możliwość uzyskiwania informacji  w tak ważnej dla opinii publicznej sprawie. W związku z tym Klub Parlamentarny Solidarna Polska wnioskuje o odwołanie Stefana Niesiołowskiego z funkcji Przewodniczącego Sejmowej Komisji Obrony Narodowej.

 

Polecane strony