Beata KEMPA - Poseł na Sejm RP

Prokuratura w zapaści - Solidarna Polska żąda odwołania Naczelnego Prokuratora Wojskowego płk. Parulskiego

Prokuratura w zapaści - Solidarna Polska żąda odwołania Naczelnego Prokuratora Wojskowego płk. Parulskiego

    W związku z dzisiejszymi tragicznymi wydarzeniami w Poznaniu, gdzie podczas konferencji prasowej Zastępca Wojskowego Prokuratora Okręgowego w Poznaniu płk. Mikołaj Przybył  próbował popełnić samobójstwo, Solidarna Polska zażądała zwołania połączonych Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka i Komisji Obrony Narodowej oraz odwołania Naczelnego Prokuratora Wojskowego płk. Krzysztofa Pakulskiego.
Na konferencji pojawiły się wątki ważnych spraw prowadzonych przez Wojskową  Prokuraturę Okręgową w Poznaniu, m.in.: nieprawidłowości w śledztwie prokuratury wojskowej o przeciek do mediów w sprawie m.in. postępowań smoleńskich.
    Na konferencji prasowej Zbigniew Ziobro stwierdził, że dzisiejsza prokuratura jest w stanie zapaści. Już teraz widać, że decyzja o rozdziale Prokuratury Generalnej od Ministerstwa Sprawiedliwości była błędem. W związku dzisiejszymi wydarzeniami pojawia się wiele niejasności, które należy jak najszybciej wytłumaczyć. Żądamy, aby na posiedzeniu komisji pojawili się: Prokurator Generalny Andrzej Seremet, a także Naczelny Prokurator Wojskowy  Krzysztof Parulski, aby przedstawić posłom wiedzę na temat tych tragicznych wydarzeń.

Jednocześnie przypominamy, że ta sprawa zamyka ciąg tragicznych prób samobójczych za czasów rządów Platformy Obywatelskiej:
- 11.04.2008. Sekcja zwłok 37-letniego sędziego z Garwolina potwierdziła, że popełnił on samobójstwo – poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Siedlcach Krystyna Gołąbek.

- 19 stycznia 2009 podpułkownik Barbara P. popełniła samobójstwo. W delegaturze spekuluje się, że przyczyną mógł być mobbing ze strony szefostwa ABW
- 23 grudnia 2009 Zagadkowa śmierć ważnego urzędnika z kancelarii premiera Donalda Tuska. Grzegorz Michniewicz, dyrektor generalny kancelarii, miał powiesić się w swoim mieszkaniu. Wstępne ustalenia lekarza sądowego potwierdzają wersję o samobójstwie.

 - 5.08.2011 Andrzej Lepper popełnił samobójstwo

-23.09.2011 49-letni mężczyzna podpalił się naprzeciwko Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie. Wcześniej wystosował list do premiera.

Apelujemy do władz wywodzących się z Platformy Obywatelskiej, w tym do posiadającego cześć jurysdykcji nad prokuraturą Prezydenta RP – Bronisława Komorowskiego o wyciągnięcie wniosków z tej tragedii. To rząd PO doprowadził do zapaści polską prokuraturę. Ile jeszcze potrzebujemy prób samobójczych, aby wyciągnąć z tej lekcji wnioski?!

Polska za czasów PO może być nazywana „państwem samobójczym”.


Z wyrazami szacunku,
KP Solidarna Polska

 

Polecane strony