Beata KEMPA - Poseł na Sejm RP

Klub Solidarna Polska - „DRUGIE PŁUCO PRAWICY”

"...Na Śląsku bije gospodarcze serce naszego kraju, dlatego na początku roku wybraliśmy Śląsk i będziemy tu częstymi gośćmi..." ( Z. Ziobro)

W pierwszy roboczym dniu Nowego Roku 2012 z wizytą na Śląsk przybyli założycieli  Solidarnej Polski. Zbigniew Ziobro, Jacek Kurski, Beata Kempa, Ludwik Dorn, Mariusz Jędrysek w towarzystwie delegacji górników złożyli kwiaty pod pomnikiem Wojciecha Korfantego, po czym wzięli udział w konferencji prasowej w Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach. Czołowi politycy polskiej sceny politycznej nie pominęli w swojej śląskiej trasie sanktuarium Matki Bożej Piekarskiej. Michał Wójcik – koordynator działań Solidarnej Polski na województwo śląskie, porównał ten gest do rozpoczęcia wyprawy króla Jana III Sobieskiego na Wiedeń.

Wieczorem w siedzibie "Solidarności" Śląsko-Dąbrowskiej odbyło się spotkanie w ścisłym gronie z przedstawicielami regionalnych struktur Stowarzyszenia Solidarna Polska. Sala im. Lecha Kaczyńskiego zgromadziła ok.60 osób. Konferencję rozpoczął Michał Wójcik i zaprosił zebranych do dyskusji oraz zgłaszania postulatów do programu tworzonego przez Stowarzyszenie. Zebrani wysłuchali propozycji zmian wobec trudnej sytuacji politycznej i gospodarczej naszego kraju, a zwłaszcza regionu śląskiego. Za szczególnie palący problem politycy uznali pakiet klimatyczny.

Według Ludwika Dorna, podejmowanie sprawy pakietu klimatycznego jest legitymacją dla nas. "Jesteśmy Szwajcarią węglową Europy. Tu na Śląsku jest ponad 80% węgla całej UE" – przekonywał prof. M. Jędrysek. Dyskusja była żywa i merytoryczna. Lokalni sympatycy Solidarnej Polski, zgłaszali różne tematy w trakcie dyskusji tak, reprezentant miasta Raciborza zgłaszał problem raciborskich źródeł geotermalnych oraz budowy kanału Odry.


Z kolei przedstawiciel NSZZ "Solidarność" w Fiat Auto Poland z Tychów, poruszył sprawę umów śmieciowych i zwolnień z pracy działaczy związkowych pomimo ochrony prawnej. Głos zabrał także delegat Jastrzębskiej Spółki Węglowej i poprosił posłów o przyjazd do Jastrzębia w obliczu mającego wybuchnąć tam konfliktu. Do dyskusji włączyli się również nauczyciele. Pracująca w szpitalu onkologicznym polonistka podkreśliła katastrofalną sytuację rodzin posiadających chore dzieci, których rodzice, czuwający przy łóżkach umierających pociech, tracą pracę w wyniku absencji w swoim zakładzie pracy. Nikt im nie zapewnia pomocy psychologicznej, a wręcz rząd ogranicza znikome ilości etatów dla specjalistów z tej dziedziny. Brak perspektyw dla młodego pokolenia w Polsce oraz potrzebę odbudowania szkolnictwa zawodowego podniosła przedstawicielka środowiska nauczycielskiego z Tychów. Ponad 2 godziną dyskusję podsumował europoseł Jacek Kurski „...Polska potrzebuje realnej alternatywy. Potrzebne jest drugie płuco na prawicy i my chcemy nim być..." – powiedział europoseł Jacek Kurski.


Odwiedzający Śląsk europosłowie i posłowie uprzedzili zebranych o możliwym bojkotowaniu informacji o Solidarnej Polsce ze strony części mediów. Wezwali do działań na rzecz naszego narodowego interesu niezależnie od blokady informacyjnej i spodziewanych trudności.

"Czeka nas wielka praca, ale zwyciężymy"- zakończył lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro. Obecnie w województwie Śląskim, tworzą się Kluby Solidarnej Polski.

źródło: Solidarna Polska Tychy


 

 

Polecane strony