Beata KEMPA - Poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie przygotowań reprezentacji polskiej do olimpiady w Londynie

Interpelacja w spraiwe przygotowań polskiej reprezentacji do Igrzysk Olimpijskich w Londynie złożona przez Panią Poseł Beatę Kempe do Ministra Sportu i Turystyki :                                  
                                                       
Interpelacja nr
w sprawie przygotowań reprezentacji polskiej do olimpiady w Londynie
 

       Igrzyska Olimpijskie w Londynie to niewątpliwie największe wydarzenie sportowe w tym roku. Start dla każdego zawodnika to wielki zaszczyt , ale również ciężka praca na treningach przez wiele lat. Miliony młodych ludzi, rozpoczynając swoją przygodę ze sportem, myślą o założeniu koszulki z orłem na piersi i wystąpieniu w niej właśnie na olimpiadzie. Dla tej chwili wylewają litry potu i temu celowi podporządkowują lata swojego życia. Dla młodych ludzi sport ma wymiar szlachetnej rywalizacji, dlatego powinniśmy umożliwić takie warunki, aby sportowcy mogli osiągać jak najlepsze wyniki i najwyższe miejsca na podium.
Sport jest doskonałym nauczycielem cierpliwości, pracowitości oraz wytrwałości, tak przydatnych cech w życiu każdego człowieka. Aktywność fizyczna to też prawidłowy rozwój fizyczny młodych ludzi, jak również doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu.

      Mając na uwadze powyższe, proszę Panią Minister o udzielenie mi odpowiedzi na następujące pytania :

   1. Jak rząd ocenia stan przygotowań reprezentacji polskiej do igrzysk olimpijskich?
   2. Czy zostały zrealizowane wszelkie zobowiązania władzy wykonawczej w zakresie zapewnienia stosownej pomocy finansowej, organizacyjnej i logistycznej Polskiemu Komitetowi Olimpijskiemu?
   3. Czy uczyniono wszystko, by start reprezentacji polskiej zakończył się sukcesem?
   4. Jak przedstawia się plan działań ministerstwa  w zakresie przygotowań do Igrzysk Olimpijskich Londyn 2012?
  Beata Kempa

Poseł na Sejm RP

 

Polecane strony