Życiorys

Beata Kempa

-
poseł na Sejm RP V, VI oraz VII obecnej kadencji

Urodziłam się 11 lutego 1966 roku. Jestem szczęśliwą mężatką i matką dwójki dzieci - Czarka i Niny. Od wielu lat mieszkam w Sycowie. Jest to małe miasteczko, z którym czuję się silnie związana. Mam tutaj rodzinę, przyjaciół, znajomych.

W 1990 roku ukończyłam studia dzienne na Uniwersytecie Wrocławskim na Wydziale Prawa i Administracji, na kierunku Prawo Administracyjne. Studia podyplomowe w zakresie prawa, readaptacji, mediacji i negocjacji odbyłam z kolei na Uniwersytecie Opolskim. Jestem prawnikiem nie tylko z wykształcenia, ale przede wszystkim z wyboru i zamiłowania. Stąd mój aktywny udział w pracach Koła Prawników Katolickich w Ostrzeszowie. Przez 15 lat byłam kuratorem zawodowym dla dorosłych w stopniu specjalisty.

Od 1998 do 2005 roku z woli mieszkańców Sycowa i okolic sprawowałam mandat radnej Rady Miasta i Gminy Syców. Pełnienie tej funkcji pozwoliło mi na zdobycie dużego doświadczenia samorządowego i obywatelskiego.

W 2004 roku jako jedyny przedstawiciel powiatu oleśnickiego z listy Prawa i Sprawiedliwości brałam udział w wyborach do Europarlamentu. Zaufaniem obdarzyło mnie wówczas aż blisko 6000 wyborców naszego regionu. Był to zastrzyk dobrej energii i mocny doping do dalszej pracy zawodowej i społecznej.

Doświadczenie wyniesione z tej kampanii okazało się bezcenne w walce o mandat posła na Sejm RP. Od października 2005 roku piastuję tę zaszczytną funkcję.

22 maja 2006 roku z rąk premiera Rzeczypospolitej Polskiej otrzymałam nominację na Sekretarza Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości. Podległe mi wydziały to departament legislacyjno - prawny, spraw międzynarodowych, częściowo budżetowy oraz departament odpowiedzialny za kontakty z Parlamentem RP.

W wyborach parlamentarnych w 2007 roku po raz drugi uzyskała mandat poselski, otrzymując 10 228 głosów. 6 listopada 2009 roku zostałam wybrana na członka sejmowej Komisji śledczej ds. zbadania nielegalnych nacisków na kształt ustawy o grach i zakładach wzajemnych.

W 2011 roku decyzją Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości zostałam powołana na stanowisko pełnomocnika okręgowego w Kielcach.

W obecnej VII kadencji Sejmu RP należę do Klubu Parlamentarnego Sprawiedliwa Polska. 

Pomimo, że nie mam zbyt wiele wolnego czasu staram się rozwijać swoje zaiteresowania i hobby - czyli literaturę, języki obce oraz podróże.

Należę do pokolenia Polaków ukształtowanych przez ideały opozycji demokratycznej oraz naukę Jana Pawła II.

 

Polecane strony